Chatka w kształcie litery A już na stronie LEGO

Chatka w kształcie litery A już na stronie LEGO

Drewniana chatka z charakterystycznym spadzistym dachem była i nadal jest popularna wśród turystów. Dzięki zestawowi LEGO teraz każdy będzie mógł mieć swoją „Brdę”.

Te charakterystyczne drewniane budynki w naszym kraju pojawiły się w latach 50. XX wieku, a 20 lat później stały się naprawdę popularne. Nie jest to jednak nasz wynalazek – pierwszy nowoczesny A-kształtny dom powstał w 1934 r. w Lake Arrowhead w Kalifornii.

4 lutego oficjalnie zadebiutuje natomiast klockowa wersja tego popularnego domku – zestaw serii Ideas LEGO 21338 Chatka w kształcie litery A. To pomysł zgłoszony do LEGO Ideas przez Włocha Andreę Lattanzio. LEGO wydało nieco „ugrzecznioną” wersję jego projektu. Przede wszystkim dwóch traperów zastąpiła czteroosobowa wesoła rodzinka. Drzewa i drewutnia zostały uproszczone, schody i dach – naprawione, a wokół fruwa w chol… motylków. Trochę szkoda, że niektóre elementy z oryginalnego pomysłu zostały wyrzucone, ale mimo to to nadal jest świetny zestaw!

fot. LEGO

Model chatki ma 24 cm długości, 21 cm szerokości i 22 cm głębokości. Do jej wnętrza zajrzeć możemy odczepiając spadzisty dach. Na górze mamy sypialnię, a na dole: salon, gabinet i aneks kuchenny. W zestawie otrzymujemy również trzy drzewa do zbudowania, łódkę oraz 11 figurek zwierząt – dwie ćmy, dwa motyle, dwie żaby, dwa ptaki, wydrę, pająka i wiewiórkę.

Set LEGO 21338 Chatka w kształcie litery A składa się z 2082 elementów. Zadebiutuje 4 lutego (1 lutego dla uczestników programu LEGO VIP). Cena katalogowa to 849,99 zł.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

1 Comments

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *