Wreszcie! W pierwszym zestawie LEGO pozbyło się foliowych torebek, zastępując je papierowymi

Wreszcie! W pierwszym zestawie LEGO pozbyło się foliowych torebek, zastępując je papierowymi

Znalezienie kompromisu między ekologią a efektownym wyglądem pudełek i czytelną ich zawartością nie jest proste. Ale konieczne.

Od dłuższego czasu rośnie świadomość ekologiczna zarówno fanów klocków, jak i producentów zabawek. LEGO podejmuje próby wdrażania zmian, które mają ten koncern przybliżyć do ekologicznej neutralności. Część z nich na szczęście jest póki co nieudana (np. klocki z trzciny cukrowej), a cześć na szczęście się udaje.

Do tej drugiej grupy z pewnością zaliczyć możemy stopniowe zastępowanie foliowych opakowań papierowymi odpowiednikami. Tak będzie z kolejną serią minifigurek, czy już jest z opakowaniami płytek bazowych lub najnowszym wydaniem gazetki „LEGO MARVEL Avengers” (tu nie mamy także folii na gazetce).

Teraz, zgodnie z zapowiedzią z końca 2021 roku, LEGO zaczyna wprowadzać papierowe torebki w miejsce plastikowych w pudełkach. To sensowny krok jeżeli weźmiemy pod uwagę, że w największych setach foliowych opakowań jest nawet ponad 20.

Nowe papierowe torebki pojawiły się już w zestawie LEGO 31111 Cyberdron. Kupując go dostaniecie jednak prawdopodobnie jeszcze foliowe torebki. Sklepy mają bowiem duże zapasy tego setu ze starymi opakowaniami. Niemniej jednak warto odnotować oficjalny debiut papierowych torebek.

Nowe torebki są białe, mają nadrukowany delikatny wzór klocków, numer zestawu, kod QR i 7-cyfrowy numer identyfikacyjny. Są perforowane w górnej części, co umożliwia ich łatwe otwarcie. Na dole są natomiast rozszerzone, co umożliwia ich pionowe postawienie. Trudno ocenić, czy to fajna „funkcjonalność” – przekonamy się o tym składając zestawy. Zdjęcia nowych torebek możecie zobaczyć m.in. na Jay’s Brick Blog i BrickSet.com.

Nie wiadomo, kiedy papierowe opakowania klocków pojawią się w kolejnych setach, ale LEGO zapowiada, że do końca 2025 roku zastąpią one foliowe opakowania we wszystkich zestawach.

Jak zapatrujecie się na tę zmianę?

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *