spot_img
Strona głównaNewsyTaka wersja rozbitka Ray'a trafi do nas jako GwP

Taka wersja rozbitka Ray’a trafi do nas jako GwP

Zestaw Ray the Castaway to najbardziej wyczekiwany październikowy GwP. Wiemy już jak wygląda.

Od kilkunastu dni wiadomo, że pierwszego października za zakupy na LEGO.com do zdobycia będzie set z rozbitkiem Ray’em. Dotychczas mogliśmy się jedynie domyślać, jak będzie wyglądał, bo znaliśmy tylko jego pierwowzór – set z platformy LEGO Ideas, który w 2021 roku został wybrany jako gratis.

Powstawało pytanie, jak projektanci LEGO zmienią projekt braci z Hiszpanii – Davida i Diego Escalonów. Ich koncept składał się z 240 elementów i był naprawdę udany.

Wersja, którą otrzymamy na szczęście niewiele różni się od oryginału. Zarówno rozmiary, jak niemal wszystkie smakowite elementy zostały zachowane. Zmieniły się detale. Ray ma inny print na torsie, papuga zastąpiła mewę, a niebieska martwa ryba jest już zielona. Jedyny minus to fakt, że zwykła chorągiewka na tratwie pojawiła się w miejsce białych spodni, które w oryginale robiły za banderę. No i nie widzimy „Moby Dicka”. Ale może nasz rozbitek ukrył go w szałaso-chatce?

Set o numerze 40566 składa się z 239 elementów. Ma 20 cm szerokości i 13,5 cm wysokości. Dostaniemy go w pudełku.

Ten gratis będziecie mogli zdobyć już pierwszego października za zakupy za minimum ok. 570 złotych. Data zakończenia promocji nie jest jeszcze potwierdzona, ale będzie to prawdopodobnie 11 października.

To oznacza, że możliwe będzie gratisowe „combo”, bo przez cały październik do zakupów powyżej 230 złotych ma być dodawany set LEGO 40513 Straszydła – zestaw dodatkowy VIP. To fajny promocyjny polybag z 83 klockami nawiązującymi do Halloween.

fot. LEGO

A jeżeli zdecydujemy się na zakupy serii Ninjago za minimum 190 złotych, to od pierwszego do piętnastego października dostaniemy również polybag LEGO 30593 Ninjago – Mech w stroju Lloyda. Znajdziemy w nim 59 elementów, m.in. minifigurkę Lloyda.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE