Nowe „chińskie” zestawy już na stronie LEGO

Nowe „chińskie” zestawy już na stronie LEGO

Co roku duński koncern wydaje zestawy, które skierowane są głównie do mieszkańców Państwa Środka. Znamy szczegóły pięciu z nich.

Na polskiej stronie LEGO pojawiły się cztery z pięciu zaprezentowanych ostatnio „chińskich” zestawów. Są to:

Zestawy mają trafić do sprzedaży 25 grudnia. Wyjątkiem może być set 40648, który będzie prawdopodobnie GwP na azjatycki rynek.

LEGO 80110 Model kolekcjonerski na nowy rok księżycowy

fot. LEGO

W tym typowo display’owym zestawie mamy dwa modele z elementami, które są nawiązaniem do chińskiej kultury. Te dekoracyjne modele do zbudowania można postawić razem lub pojedynczo w domu lub w pracy. Jeden z nich zawiera złote sztabki do zbudowania w tradycyjnym stylu Yuan Bao, karpia koi na szczęście, czerwone kieszonki symbolizujące życzenia i pomyślność oraz pozdrowienie „Zhao Cai Jin Bao”, które przyciąga do domu szczęście i skarby. Drugi model zawiera duży kwiat piwonii do zbudowania, małe kwiaty piwonii oraz pozdrowienie „Hua Kai Fu Gui”, oznaczające dobrobyt i szczęście.

Każdy z modeli ma 21 cm wysokości, 21 cm szerokości i 8 cm głębokości. Zestaw składa się z 872 klocków. Cena katalogowa to 379,99 zł. Więcej na stronie LEGO.

LEGO 80111 Parada z okazji nowego roku księżycowego

fot. LEGO

Tu intencje twórców są łatwiejsze do zrozumienia dla Europejczyków. Set odtwarza radosną atmosferę tradycyjnej chińskiej parady. Mamy trzy platformy, które można połączyć. Na pierwszej znajduje się figurka królika, co jest oczywistym nawiązaniem do Roku Królika. Druga jest poświęcona LEGO i na niej poruszają się królik i smok. Gdy popchniesz platformę z muzykami, minifigurka dobosza automatycznie zacznie grać na bębnie.

fot. LEGO

Do tego mamy aż 18 minifigurek, w tym artysty w stroju królika, dwóch artystów w maskach, pięciu muzyków z instrumentami i postaci LEGO przebranych za Monkie Kida, pirata, astronautę i rycerza.

Zestaw składa się z 1653 elementów. Katalogowa cena to 479,99 zł. Więcej na stronie LEGO.

LEGO 80045 Monkey King w ultramechu

fot. LEGO

Model przypomina oryginalnego mecha bojowego Małpiego Króla, lecz z nowymi cechami i funkcjami, m.in. tylnymi dopalaczami rakietowymi, nową zbroją, mocą złotego wzroku z podświetlanym klockiem, kosturem i innymi broniami, które można zmienić w odrzutowiec.

Zestaw zawiera sześć minifigurek: Małpiego Króla, ulepszoną wersję Monkie Kida, Yellow Tusk Elephanta, Błękitnego Lwa, Złotoskrzydłego Orła i oryginalną wersję pana Tanga.

Mech ma 39 cm wysokości i 26 cm szerokości (ze złożonymi rękami). Set składa się z 1705 elementów i kosztuje 649,99 złotych. Więcej na stronie LEGO.

10411 LEGO Poznaj kulturę chińską

fot. LEGO

Mamy tu masę nawiązań do chińskiej kultury, m.in. lampiony, napisy w języki chińskim, maski, woki, chińskie instrumenty, figurki w chińskich strojach itp.

Zestaw jest już na polskiej stronie LEGO. Składa się z 124 klocków, a jego cena katalogowa to 369,99 zł.

LEGO 40648 Drzewo pieniędzy

fot. LEGO

Według chińskiej tradycji, drzewko ozdobione mandarynkami, czerwonymi kopertami i monetami to symbol dobrobytu i szczęścia.

Jak się Wam podobają te zestawy?

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *