Set LEGO 10270 Księgarnia zostaje na kolejny rok?

Set LEGO 10270 Księgarnia zostaje na kolejny rok?

Wycofania LEGO to temat, którym żyją inwestorzy w klocki. Jednym z głównych zagadnień jest to, który z modularów zakończy w danym roku żywot. I tu niespodzianka – set LEGO 10270 Księgarnia może zostać z nami do końca 2023 roku!

Przewidywania dotyczące wycofań zestawów LEGO prowadzone są na podstawie wielu źródeł, m.in. informacji od dystrybutorów, osób pracujących w koncernie, czy po prostu portali i blogów branżowych. Swoje zestawienie przygotowuję także ja. Możecie je znaleźć TUTAJ>>

LEGO 10270 Księgarnia jednak rok dłużej?

Najgorętszym tematem jest kwestia wycofania modulara. W każdym roku zwykle znika jeden z nich. W styczniu przewidywano, że może to być set 10255 Plac Zgromadzeń z 2017 roku lub właśnie stosunkowo nowa bo z 2020 roku 10270 Księgarnia.

W połowie lutego pojawiła się informacja, że w grudniu 2022 roku definitywnie wypadnie Księgarnia. Jak teraz donosi portal BrickFanatics.com, produkcja zarówno Księgarni, jak i Placu Zgromadzeń nie zostanie w tym roku zakończona. Według portalu, Księgarnia ma wylecieć z rynku w grudniu 2023 roku, a Plac Zgromadzeń pozostanie na rynku jeszcze dłużej.

Które sety z serii Creator Expert wypadną?

Według przewidywań BrickFanatics.com, z produkcji wycofane zostaną następujące sety:

To dość dyskusyjna lista, przede wszystkim ze względu na założenie, że nie zniknie żaden modular, a oba stosunkowo młode stadiony zostaną z pewnością wycofane. Brakuje na niej także setu, z którym z bardzo dużym prawdopodobieństwem się pożegnamy, czyli 10266 Lądownika księżycowego Apollo 11 NASA (449,99 zł).

Pamiętajcie, że do dużej części doniesień związanych z wycofaniami warto podchodzić z rezerwą, ponieważ LEGO nie raz zaskakiwało zmieniając plany produkcji. Jak więc będzie ostatecznie? Przekonamy się w styczniu.

 

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO Technics. Ich listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Część linków to linki afiliacyjne. Kupując za ich pośrednictwem wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *