spot_img
Strona głównaNewsySet LEGO 10270 Księgarnia zostaje na kolejny rok?

Set LEGO 10270 Księgarnia zostaje na kolejny rok?

Wycofania LEGO to temat, którym żyją inwestorzy w klocki. Jednym z głównych zagadnień jest to, który z modularów zakończy w danym roku żywot. I tu niespodzianka – set LEGO 10270 Księgarnia może zostać z nami do końca 2023 roku!

Przewidywania dotyczące wycofań zestawów LEGO prowadzone są na podstawie wielu źródeł, m.in. informacji od dystrybutorów, osób pracujących w koncernie, czy po prostu portali i blogów branżowych. Swoje zestawienie przygotowuję także ja. Możecie je znaleźć TUTAJ>>

LEGO 10270 Księgarnia jednak rok dłużej?

Najgorętszym tematem jest kwestia wycofania modulara. W każdym roku zwykle znika jeden z nich. W styczniu przewidywano, że może to być set 10255 Plac Zgromadzeń z 2017 roku lub właśnie stosunkowo nowa bo z 2020 roku 10270 Księgarnia.

W połowie lutego pojawiła się informacja, że w grudniu 2022 roku definitywnie wypadnie Księgarnia. Jak teraz donosi portal BrickFanatics.com, produkcja zarówno Księgarni, jak i Placu Zgromadzeń nie zostanie w tym roku zakończona. Według portalu, Księgarnia ma wylecieć z rynku w grudniu 2023 roku, a Plac Zgromadzeń pozostanie na rynku jeszcze dłużej.

Które sety z serii Creator Expert wypadną?

Według przewidywań BrickFanatics.com, z produkcji wycofane zostaną następujące sety:

To dość dyskusyjna lista, przede wszystkim ze względu na założenie, że nie zniknie żaden modular, a oba stosunkowo młode stadiony zostaną z pewnością wycofane. Brakuje na niej także setu, z którym z bardzo dużym prawdopodobieństwem się pożegnamy, czyli 10266 Lądownika księżycowego Apollo 11 NASA (449,99 zł).

Pamiętajcie, że do dużej części doniesień związanych z wycofaniami warto podchodzić z rezerwą, ponieważ LEGO nie raz zaskakiwało zmieniając plany produkcji. Jak więc będzie ostatecznie? Przekonamy się w styczniu.

 

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO Technics. Ich listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Część linków to linki afiliacyjne. Kupując za ich pośrednictwem wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE