spot_img
Strona głównaNewsySą pierwsze zdjęcia zestawu LEGO Technic Ferrari Daytona SP3

Są pierwsze zdjęcia zestawu LEGO Technic Ferrari Daytona SP3

W internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia zestawu LEGO Technic Ferrari Daytona SP3. Foty nie są wyraźne, ale oddają bryłę nowego modelu i trzeba przyznać, że zapowiada się świetnie!

Set o numerze 42143 miał zadebiutować w sierpniu, ale najnowsze doniesienia mówią o premierze już 1 czerwca!

Nowe zdjęcia LEGO Technic Ferrari Daytona SP3

Najnowsza fota pokazuje przód samochodu.

LEGO Technic Ferrari Daytona SP3
fot. LEGO

Wcześniej pojawiała się fota ukazująca tył auta.

fot. LEGO

Na zdjęciach widać, że model dobrze odwzorowuje bryłę samochodu, którego aktualna wersja zadebiutowała pod koniec zeszłego roku. Prawdziwe Ferrari Daytona SP3 charakteryzuje się aerodynamiczną sylwetką, a w nadwoziu ma specjalne tunele pozwalające na optymalny opływ powietrza bez wykorzystania ruchomych elementów. Ten potwór ma benzynowy silnik V12 o pojemności 6,3 litra i mocy 830 KM. Jego maksymalna prędkość to 340 km/h.

Co już wiemy o tym zestawie?

Ferrari ma składać się z 3778 elementów (mamy tego potwierdzenie na pudełku) i kosztować 400 euro, czyli ok. 1850 złotych.

Zapowiadana liczba klocków jest porównywalna do dwóch rynkowych hitów Technic, czyli setów 42115 Lamborghini Sián FKP 37 (3696 elementów) i 42083 Bugatti Chiron (3599 elementów).

Jak informuje portal promobricks.de, LEGO zaprojektowało zupełnie nowe pudełko dla tego zestawu. Różni się ono rozmiarem od opakowania jego poprzednika – setu Lamborghini Sian z 2020 roku. Starsze pudełko ma wymiary 57 cm x 37,5 cm x 15 cm, a nowe – 62 cm x 29 cm x 23 cm. Nowością jest także fakt, że zdjęcie modelu trafiło także na przód pudełka, czego nie mieliśmy w przypadku Lamborghini i Bugatti.

 

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO Technic. Ich listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE