Poznaliśmy szczegóły przyszłorocznych setów LEGO Ninjago

Poznaliśmy szczegóły przyszłorocznych setów LEGO Ninjago

W styczniu zadebiutuje dziewięć zestawów z małym wojownikami ninja, a wiosną 10 kolejnych. Mamy dużo szczegółów dotyczących tych setów!

Numery zestawów i większość nazw były już wcześniej znane. Dzięki informacjom, które przekazał nam Łukasz z kanału Składam Klocki, poznaliśmy prawdopodobne polskie ceny (te mogą się jeszcze zmienić) i dość szczegółową zawartość pudełek. Do rzeczy:

Styczeń

 • LEGO 71801 Atak powstającego smoka Kaia – 24 elementy, 45,99 zł – w zestawie znajdziemy Kaia oraz złoczyńcę z główką z nadrukiem wilka. Ten i dwa kolejne mają być setami zaczynającymi kolejną podserię typu szkoleń spinjitzu.
 • LEGO 71802 Atak powstającego smoka Nya – 26 elementów, 45,99 zł – oprócz Nyi dostaniemy także minifigurkę oponenta z odlewem głowy wilka.
 • LEGO 71803 Atak powstającego smoka Arina – 27 elementów, 45,99 zł – minifigurki Arina i złoczyńcy.
 • LEGO 71804 Mech Bojowy Arina – 104 elementy, 69,99 zł – to zestaw 4+. Oprócz mecha są tu także stojak na katany oraz kamienny postument. Do tego minifigurki Arina i wroga z nowym odlewem wilczej głowy.
 • LEGO 71805 Zestaw bitewny z mechem Jaya – 78 elementów, 45,99 zł – w zestawie są cztery figurki: Jay, Lloyd w ubraniu mistrza oraz dwa czarne charaktery – jeden z “wilczym” odlewem głowy, a drugi w kapturze. Mech Jaya jest niewielki.
 • LEGO 71806 Mech żywiołu ziemi Cole’a – 235 elementów, 89,99 zł – w zestawie są dwie minifigurki – Cole oraz wilczy wojownik. Mech nie jest wysoki, ale dość rozbudowany. W prawej ręce dzierży wielki młot.
 • LEGO 71807 Mech żywiołu technologi Sory – 209 elementów, 89,99 zł – dwie minifigurki: Sora z włosami oraz wilczy wojownik. Mech jest “szczupły”. W lewej ręce ma różowego, transparentnego shurikena, a w prawej miecz.
 • LEGO 71808 Mech żywiołu ognia Kaia – 322 elementy, 129,99 zł – cztery minifigurki: Kai, Zane, wilczy wojownik w kapturze oraz Jordana – kobieta z bordowymi włosami i z szarym kołnierzem (takim jaki miał Kraven). Mech Kaia posiada ogromny miecz i w niektórych miejscach klocki “ognia” (takie jak Elektro w LEGO 76261 Ostateczne starcie Spider-Mana). Do tego ma być drugi – dużo mniejszy mech z długimi, zakończonymi pazurami nogami.
 • LEGO 71809 Smoczy mistrz Egalt – 532 elementy, 329,99 zł – w zestawie pięć minifigurek – Sora, Lloyd, Nya, Cinder i Ras (nowa postać). Smok w biało-czarno-beżowym kolorze ze złotymi wstawkami ma skrzydła, a na przednich nogach, na wysokości “kostek” czerwone fragmenty “materiału”. Do tego dostaniemy niewielką konstrukcję drzewa z czarnym pniem i różowymi liśćmi.

Marzec

 • LEGO 71810 Smoczątko Riyu – 132 elementy, 69,99 zł – to podobno świetny model młodego Riyu do zbudowania z nowym odlewami głowy i skrzydeł. Do tego dwie minifigurki – Arin i wilczy wojownik.
 • LEGO 71811 Łazik terenowy Ninja Arina – 267 elementów, 229,99 zł – główną częścią jest pojazd Arina. Ma on pomarańczową szybę z przodu, a z tyłu duży hak, który jest zamocowany na linie. Przednie felgi są złote, a tylne – granatowe. Otrzymamy także konstrukcję drzewa oraz cztery minifigurki – Arina, Cole’a, Jordanę i wilczego wojownika.
 • LEGO 71812 Wspinaczkowy mech ninja Kaia – 623 elementy, 329,99 zł – mech ma cztery ręce – w górnych trzyma miecz, a dolne są wyposażone w haki, które umożliwiają wspinaczkę. Komplet uzupełnia pięć minifigurek – Kai, Jay, Wildfire (całkowicie nowa figurka – nowe nadruki, nowe włosy), i dwóch wilczych wojowników (jeden ma jetpack do zbudowania).
 • LEGO 71819 Smocza Świątynia – 1212 elementów, 569,99 zł – z lewej strony świątyni jest półka skalna, na której trenują Lloyd z Garmadonem, po środku mamy staw, na którym trenują Wu z Nyą, a z prawej strony jest główna konstrukcja, czyli posąg smoka z kamienia, z którego pyska leci woda do stawu. Posąg ma tylko lewą łapę. W miejscu prawej są korzenie/rośliny, a nad nimi są pomieszczenia, m.in. Herbaciarnia Wu. Nad tym wszystkim górować ma drzewo wiśni. Brzmi dość zawile, ale podobno to jeden z najbardziej udanych i najpiękniejszych zestawów Ninjago. Zobaczymy. Do tego pięć minifigurek: Mistrz Wu, Lloyd, Garmadon, Kai i Nya.

Marzec/Czerwiec

W czerwcu miały ukazać się cztery zestawy, ale możliwe że dwa z nich (71813 i 71815) otrzymamy już w marcu.

 • LEGO 71813 Shadow Dojow zestawie mamy trzy konstrukcje – ring, na którym Lloyd walczy z Jordaną; drzewo, do którego jest przymocowana lina; oraz główne dojo. Centralnym puntem dojo jest wielki pysk wilka, z którego zwisa wielki złoty dzwon. Nad dojo jest jakiś symbol – połączenie kuli – czerwonej z czarną. Dominujące kolory w tym zestawie to czerń, ciemnoniebieski, szary i dodatki różu. W pudełku znajdziemy także aż osiem minifigurek: Kai, Nya, Zane, Lloyd, Jordana, Cinder, Ras i wilczy wojownik. Ma to być zestaw ekskluzywny, czyli dostępny tylko na stronie i w sklepach LEGO.
 • LEGO 71814 Brak informacji
 • LEGO 71815 Pojedynek Smoka źródła Kaiapoza smokiem, mamy tu otrzymać minikonstrukcję, w której uwięziony jest Jay, oraz mały latający pojazd wilczego wojownika. Do tego oczywiście Kai jako minifig.
 • LEGO 71816 Brak informacji
 • LEGO 71817 Brak informacji
 • LEGO 71818 Brak informacji

Więcej zapowiedzi na 2024 rok znajdziecie tutaj>>.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *