Set z okazji 50. rocznicy Dungeons & Dragons oficjalnie zaprezentowany

Set z okazji 50. rocznicy Dungeons & Dragons oficjalnie zaprezentowany

To jedna z najbardziej wyczekiwanych premier najbliższych miesięcy. Zestaw o numerze 21348 został oficjalnie zaprezentowany.

Zestaw LEGO 21348 Dungeons & Dragons: Opowieść czerwonego smoka składa się z 3745 elementów.

To set, który powstał na konkurs ogłoszony z okazji 50. rocznicy Dungeons & Dragons. Wygrał go Holender Lucas Bolt (BoltBuilds), który zaprojektował model Dragon’s Keep: Journey’s End. Przedstawia on smoczą twierdzę z wieżą czarodzieja. Stoi ona na skale, w której wydrążony jest loch. Obok znajduje się tawerna. Wewnątrz mamy sporo powieszeń, m.in. laboratorium, zbrojownię, a także studnię, kryptę, czy zapadnię. Do tego sześć minifigurek.

W wersji LEGO wprowadzono sporo zmian. Pierwsza, która zwraca uwagę to fakt, że smok, który w projekcie Lucasa jest zielony z bordowymi skrzydłami, w ostatecznym produkcie jest czerwony. Wrażenie robią jego postrzępione, materiałowe, pomarańczowe skrzydła i fajny, długi ogon z czarnymi wypustkami. Niestety łeb smoka jest uproszczony i wygląda gorzej niż pierwowzór. Z pyska wystaje klocek imitujący zianie ogniem. Smok ma ruchome: głowę, ogon, pazury, nogi i szczękę. Mimo uproszczenia głowy, prezentuje się świetnie.

Układ budowli został zachowany. Model ma 48 cm wysokości, 37 cm szerokości i 30 cm głębokości. Z lewej strony mamy tawernę, a nad nią skałę, na której znajduje się wieża maga. Po prawej stronie stoi wieża z wojownikiem, która jest połączona ze skałą mostem. Na moście są dwa herby, a pod nim kolorowe grzybki, w tym grzyby z klockami głów. W zestawie mamy sześć minifigurek: elfia czarodziejka, krasnoludzka kleryczka, gnomia wojowniczka, orkowa łotrzyca i smocze dziecię Alax Nefrytowe Łuski. Do tego w pudełku znajdziemy też trzy figurki szkieletów.

fot. LEGO

Tawerna sprawia wrażenie nieco uproszczonej, ale wygląda naprawdę dobrze. Widoczną różnicą jest zmiana koloru dachu – z bordowego na niebiesko-fioletowy. Nad wejściem do niej wisi szyld z napisem “Inn Plain Sight”, co możemy przetłumaczyć jako “Zajazd na widoku”, ale też zrozumieć jako miejsce, w którym przejrzymy na oczy. Wieża maga wprawdzie różni się nieco od oryginału, to jednak nie są to zmiany, które psują projekt.

Na plus z pewnością jest dodanie Złudnej bestii (ang. Displacer beast), którą widzimy wspinającą się na wieży z wojownikiem po prawej stronie. Teren pod wieżą jest zagospodarowany podobnie – skały, nieco zieleni i drzewo z czarnym pniem.

Obserwator (ang. Beholder) w oryginale granatowy w ostatecznym produkcie jest fioletowy z brązowymi i złotymi klockami. Już nie wygląda jak zła mara, a jak strach z lunaparku. Stoi na przezroczystym klocku, dzięki czemu mamy wrażenie, że się unosi. Fanów gry z pewnością ucieszy dodanie Sowodźwiedzia (ang. Owlbear), którego w oryginalnym projekcie nie było.

Ogólnie set LEGO jest bardziej nasycony kolorami i to może się podobać wielu miłośnikom klocków. Nam jednak oszczędna kolorystyka oryginału i zielony smok bardziej przypadały do gustu.

Zestaw LEGO 21348 Dungeons & Dragons: Opowieść czerwonego smoka ma zadebiutować 4 kwietnia (1 kwietnia dla członków programu LEGO Insiders) i kosztować 1699,99 .

Więcej zdjęć:

Więcej zapowiedzi na 2024 rok znajdziecie tutaj>>.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2024.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *