Cztery nowe sety z Sonikiem już na stronie LEGO

Cztery nowe sety z Sonikiem już na stronie LEGO

Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia, że Sonic doczeka się całej serii zestawów LEGO, które będą ze sobą kompatybilne, podobnie jak ma to miejsce w serii Super Mario.

Sonic to marka i kawał historii popkultury. Został zaprojektowany przez japońskiego projektanta gier Naotę Ohshimę dla Segi, jako konkurent Mario ze stajni Nintendo. Pierwsze gry z tym kolczakiem pojawiły się w 1991 roku i już wówczas były graficznie rewolucyjne, choć idea gry była prosta – jeżyk zbierał złote pierścienie i unikał wrogów – typowa zręcznościowa platformówka. Potem pojawiło się kilkadziesiąt gier z Sonikiem i dodatkowymi postaciami, a styczniu 2022 roku pojawił się pierwszy set LEGO Sonic – LEGO 21331 Sonic the Hedgehog – Green Hill Zone.

Teraz wiadomo już, że 1 sierpnia dołączą do niego co najmniej cztery poniższe zestawy:

Zestaw zawiera kulę szybkości i wyrzutnię, które napędzają Sonica po torze, aby pokonał Badnika Motobuga i uwolnił swojego przyjaciela Flicky’ego. Elementami toru są brama i rampa. Do tego mamy miejsce, w którym Sonic odpoczywa z chili dogiem i “gra” na swoim sprzęcie didżejskim. W zestawie są trzy postacie: Sonic, Badnik Motobug i Flicky.

Główne elementy tego zestawu to samolot Tornado i warsztat. Do tego cztery postacie: Sonica, Tailsa, Clucky’ego, Buzza Bombera i mnóstwo akcesoriów. Warsztat ma 9 cm wysokości, 12 cm szerokości i 9 cm głębokości.

To wyspa, na której dzieci pomagają Amy i Tailsowi opiekować się zwierzętami. Mamy tu basen, zjeżdżalnie, karuzelę, most zwodzony, pułapkę w wodospadzie itd. Set zawiera sześć postaci: Amy, Tailsa, Crabmeata, Picky’ego, Pocky’ego i Flicky’ego. Wyspa ma 12 cm wysokości, 24 cm szerokości i 17 cm głębokości.

Zestaw zawiera kulę szybkości i wyrzutnię, dzięki którym Sonic może przemieszczać się po torze, aby ocalić zwierzęta przed Doktorem Eggmanem i Badnikami. W pudełku znajdziecie dziewięć postaci: Sonic, Amy, Flicky, Becky, Pocky, Pecky, Dr. Eggman, a także Badniki – Chopper i Newtron. Główny tor z pętlą ma 21 cm wysokości, 37 cm szerokości i 19 cm głębokości.

Wszystkie poniższe sety mają trafić do szerokiej dystrybucji.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *