Nowe dioramy LEGO Star Wars pojawiły się na stronie LEGO

Nowe dioramy LEGO Star Wars pojawiły się na stronie LEGO

Zestawy LEGO 75352 Diorama: sala tronowa Imperatora i LEGO 75353 Diorama: Pościg na ścigaczu przez Endor zostały wydane z okazji 40. rocznicy „Gwiezdnych Wojen: Powrót Jedi”.

Nowe dioramy zadebiutują 1 maja, ale można je już zamówić w przedsprzedaży. Poniżej wszystkie szczegóły i sporo zdjęć.

LEGO 75352 Diorama: sala tronowa Imperatora

fot. LEGO

Pierwszy set to LEGO 75352 Diorama: sala tronowa Imperatora. Składa się z 807 elementów. Wbrew wcześniejszym doniesieniom są jedynie trzy, a nie pięć minifigurek. To Palpatin na tronie z dwoma elementami błyskawic Sithów, a także walczący ze sobą na miecze świetlne Darth Vader i Luke Skywalker.

Z ciekawostek konstrukcyjnych są: okno Gwiazdy Śmierci (zaprojektowane specjalnie do tego zestawu) oraz obrotowy tron Imperatora Palpatine’a.

Diorama ma 17 cm wysokości, 21 cm szerokości i 17 cm głębokości. U jej podstawy jest tabliczka ze słowami Luke’a („Jestem Jedi, jak kiedyś mój ojciec”) oraz plakietką z logo 40. rocznicy „Gwiezdnych Wojen: Powrót Jedi”.

Cena katalogowa to 479,99 zł. Więcej na stronie LEGO.

LEGO 75353 Diorama: Pościg na ścigaczu przez Endor

fot. LEGO

Zestaw LEGO 75353 Diorama: Pościg na ścigaczu przez Endor składa się z 608 elementów. Z nich zbudujemy dioramkę, m.in. dwa duże drzewa i dwa ścigacze. Na jednym jest zwiadowca z blasterem, a na drugim – Luke z zielonym mieczem świetlnym i Leia z blasterem.

Wśród zielonych elementów mamy nowe klocki paproci. Do tego tabliczka ze słowami Luke’a Skywalkera w języku angielskim („Szybko! Zablokuj ich łącza komunikacyjne. Środkowy przełącznik!”) oraz z logo 40. rocznicy premiery „Gwiezdnych Wojen: Powrót Jedi”.

Diorama ma ponad 20 cm wysokości, 28 cm szerokości i 18 cm głębokości. Katalogowo kosztuje 379,99 zł. Więcej na stronie LEGO.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *