LEGO Back to the Future DeLorean DMC-12. Powrót „Powrotu do przyszłości”?

LEGO Back to the Future DeLorean DMC-12. Powrót „Powrotu do przyszłości”?

To wciąż plotka, ale coraz częściej powtarzana. Czy w kwietniu fani „Powrotu do przyszłości” będą mogli kupić zestaw LEGO Back to the Future DeLorean DMC-12?

DeLorean DMC-12 to jedyne dziecko DeLorean Motor Company. Ten dwuosobowy sportowy samochód był produkowany w latach 1981-1983. Wówczas zachwycał designem i charakterystycznymi, otwieranymi do góry drzwiami. Rynku jednak nie podbił, ale dzięki filmowej trylogii „Powrót do przyszłości” (1985-1990), w której „zagrał” wehikuł czasu, zyskał nieśmiertelność.

LEGO Back to the Future DeLorean DMC-12 – co już wiemy?

Tyle obowiązkowego wstępu. Model tego samochodu mogliśmy już zbudować z klocków LEGO. W 2013 roku na rynku pojawił się set o numerze 21103 (zdjęcie setu to główna grafika tego tekstu). Replikę wehikułu czasu można było złożyć z 401 elementów.

Według niemieckiego portalu StoneWars.de, tym razem duński koncern planuje podejść do tematu poważniej. Nowy set Creator Expert ma składać się bowiem z aż ponad 1800 elementów. Niemiecki serwis informuje, że set ma zawierać baterie, co sugeruje, że będzie zawierać przynajmniej jeden świecący klocek, który znamy m.in. z setu 42127 Batmobil Batmana. Świecący klocek/klocki mają nawiązywać do umożliwiającego podróże w czasie filmowego „kondensatora strumienia”.

Ile to będzie kosztować?

Według doniesień medialnych zestaw ma kosztować 179,99 euro, czyli 860 złotych. To może sugerować, że skala modelu będzie porównywalna do setu 10274 Ghostbusters ECTO-1. Ja czekam na oficjalne potwierdzenie i sam zestaw. A Wy?

 

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO Creator Expert. Ich listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *