spot_img
Strona głównaNewsyLEGO 40533 Cosmic Cardboard Adventures to kolejny GWP

LEGO 40533 Cosmic Cardboard Adventures to kolejny GWP

Wiadomo już, że 4 maja w USA i Kanadzie do zakupów w sklepach LEGO dodawany będzie set 40533 Cosmic Cardboard Adventures. Co o nim wiemy?

Klienci w Ameryce Północnej będą od 4 maja dostawać aż trzy gratisy. Jednym z nich będzie set 40533, którego nazwę w wolnym tłumaczeniu możemy określić jako „Kosmiczne przygody w kartonie”… Brzmi dziwacznie, ale nazwa nawiązuje do oryginalnej tematyki zestawu.

U nich to „wahadłowiec”, u nas „baza”

To set, którego koncepcję w 2021 roku użytkownik Bulldoozer opracował na platformie LEGO IDEAS. Jego projekt wygrał w zeszłym roku konkurs na przyszły GWP i okazuje się, że maj 2022 roku to data, kiedy ten zestaw klienci LEGO będą mogli zdobyć. Oczywiście trafi do nich zestaw nieco podrasowany przez projektantów duńskiej firmy.

Set to powrót do dzieciństwa i dziecięcej wyobraźni. Figurka chłopca to kapitan Billy, który składa kartonowy „wahadłowiec”, by wyruszyć w kosmiczną podróż. Towarzyszą mu pluszak Teddy i kot Kitty. Ale żeby nie było tak różowo, to w zestawie jest też kwadratowy antagonista – nikczemny robot Roboto.

„Wahadłowiec” z tego zestawu to zapewne amerykański odpowiednik budowanych przez polskie dzieci – „bazy” lub „domu”.

40533 Cosmic Cardboard Adventures
fot. Bulldoozer/LEGO Ideas

Kosmiczna przygoda z biletem za prawie 700 zł

Ten zestaw prezentuje się naprawdę świetnie i rzeczywiście przywołuje masę wspomnień z dzieciństwa. Składać się będzie z ok. 200 klocków. Klienci w Stanach Zjednoczonych dostaną go za zakupy za minimum 160 dolarów (ok. 680 zł), a w Kanadzie – za 200 dolarów kanadyjskich.

Nie ma wciąż oficjalnego potwierdzenia, że zestaw będzie dostępny także w Europie, a jeżeli tak, to czy również w maju.

 

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE