Harry Potter idzie do lekarza, klasy i... kufra. Cztery nowe zestawy tej serii!

Harry Potter idzie do lekarza, klasy i... kufra. Cztery nowe zestawy tej serii!

Seria LEGO Harry Potter w marcu poszerzy się o cztery nowe sety. Fani będą zadowoleni. Pozostali też!

Nowe zestawy LEGO Harry Potter, które będzie można kupić od marca, nie są duże. Największy z nich – Magiczny kufer z Hogwartu składa się z 603 klocków. Miłośnicy serii z pewnością zwrócą uwagę na skrzydło szpitalne, choć nie jest to potężny set (510 elementów). Ale po kolei.

1 marca do sprzedaży wchodzą następujące sety LEGO Harry Potter:

Chwile z Hogwartu

Dwa pierwsze sety LEGO Harry Potter to kontynuacja zainicjowanej w 2021 roku kolekcji Chwile z Hogwartu. Zachowano styl z czterech poprzednich zestawów. Liczba elementów także nie przekracza 300.

W obu zestawach znajdziemy po trzy figurki. W setcie 76396 Chwile z Hogwartu: zajęcia z wróżbiarstwa są to: profesor Trelawney, Harry Potter i Parvati Patil, a w zestawie 76397 Chwile z Hogwartu: zajęcia z obrony przed czarną magią – Szalonooki Moody, Hermiona Granger i Neville Longbottom.

LEGO Harry Potter 76396 Chwile z Hogwartu: zajęcia z wróżbiarstwa
Set LEGO 76396 Chwile z Hogwartu: zajęcia z wróżbiarstwa. (fot. LEGO).
LEGO Harry Potter 76397 Chwile z obrony przed czarną magią
LEGO 76397 Chwile z obrony przed czarną magią. (fot. LEGO)

Szpital w Hogwarcie

Zestaw 76398 Skrzydło szpitalne Hogwartu jest inspirowanym sceną z filmu „Harry Potter i więzień Azkabanu”. To naprawdę fajny zestaw! Jego górną i dolną połowę można odczepić i ustawić między nimi inne moduły. Set ma ok. 26 cm wysokości, 20 cm szerokości i 10 cm głębokości.

Jakie procedury szpital w Hogwarcie ma zakontraktowane z Narodowym Funduszem Zdrowia? No cóż – najgorzej nie jest. W skrzydle szpitalnym znajdziecie trzy łóżka i… parawan. Jak czytamy w opisie, a „pani Poppy Pomfrey popycha wózek z eliksirami i słodyczami”, co chyba oznacza, że proponuje niestandardowy tryb leczenia.

Biedy Ron leży w łóżku z zabandażowaną nogą, a Harry i Hermiona zamiast siedzieć przy nim, w wieży zegarowej Harry i Hermiona używają zmieniacza czasu. Nie brzmi, jak standardowy polski szpital, ale dzięki temu może być dobrą zabawą dla dzieciaków i starszych fanów Harry’ego.

LEGO Harry Potter 76398 Skrzydło szpitalne Hogwartu
Zestaw LEGO 76398 Skrzydło szpitalne Hogwartu. (fot. LEGO)

Harry w kufrze

Na koniec pozostaje ostatni z nowych setów LEGO Harry Potter – 76399 Magiczny kufer z Hogwartu. Kuferek nie jest duży – ma ok. 6 cm wysokości, 17 cm szerokości i 7 cm głębokości. To set, który ma pobudzać kreatywność dzieci i starszych fanów serii. Znajdziecie w nim naklejki, części do budowania minifigurek (w tym różne włosy i kolory skóry), meble i akcesoria z tego uniwersum.

Jak zapewnia LEGO, za pomocą tego zestawu można odegrać trzy klasyczne sceny z filmów: ceremonię przydziału, ucztę w Wielkiej Sali oraz odpoczynek w pokoju wspólnym.

LEGO Harry Potter 76399 Magiczny kufer z Hogwartu
LEGO 76399 Magiczny kufer z Hogwartu. (fot. LEGO).

Zobaczcie też nowości na 2022 rok z serii BrickHeadz.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *