spot_img
Strona głównaZapowiedziHarry Potter idzie do lekarza, klasy i... kufra. Cztery nowe zestawy tej...

Harry Potter idzie do lekarza, klasy i… kufra. Cztery nowe zestawy tej serii!

Seria LEGO Harry Potter w marcu poszerzy się o cztery nowe sety. Fani będą zadowoleni. Pozostali też!

Nowe zestawy LEGO Harry Potter, które będzie można kupić od marca, nie są duże. Największy z nich – Magiczny kufer z Hogwartu składa się z 603 klocków. Miłośnicy serii z pewnością zwrócą uwagę na skrzydło szpitalne, choć nie jest to potężny set (510 elementów). Ale po kolei.

1 marca do sprzedaży wchodzą następujące sety LEGO Harry Potter:

Chwile z Hogwartu

Dwa pierwsze sety LEGO Harry Potter to kontynuacja zainicjowanej w 2021 roku kolekcji Chwile z Hogwartu. Zachowano styl z czterech poprzednich zestawów. Liczba elementów także nie przekracza 300.

W obu zestawach znajdziemy po trzy figurki. W setcie 76396 Chwile z Hogwartu: zajęcia z wróżbiarstwa są to: profesor Trelawney, Harry Potter i Parvati Patil, a w zestawie 76397 Chwile z Hogwartu: zajęcia z obrony przed czarną magią – Szalonooki Moody, Hermiona Granger i Neville Longbottom.

LEGO Harry Potter 76396 Chwile z Hogwartu: zajęcia z wróżbiarstwa
Set LEGO 76396 Chwile z Hogwartu: zajęcia z wróżbiarstwa. (fot. LEGO).
LEGO Harry Potter 76397 Chwile z obrony przed czarną magią
LEGO 76397 Chwile z obrony przed czarną magią. (fot. LEGO)

Szpital w Hogwarcie

Zestaw 76398 Skrzydło szpitalne Hogwartu jest inspirowanym sceną z filmu „Harry Potter i więzień Azkabanu”. To naprawdę fajny zestaw! Jego górną i dolną połowę można odczepić i ustawić między nimi inne moduły. Set ma ok. 26 cm wysokości, 20 cm szerokości i 10 cm głębokości.

Jakie procedury szpital w Hogwarcie ma zakontraktowane z Narodowym Funduszem Zdrowia? No cóż – najgorzej nie jest. W skrzydle szpitalnym znajdziecie trzy łóżka i… parawan. Jak czytamy w opisie, a „pani Poppy Pomfrey popycha wózek z eliksirami i słodyczami”, co chyba oznacza, że proponuje niestandardowy tryb leczenia.

Biedy Ron leży w łóżku z zabandażowaną nogą, a Harry i Hermiona zamiast siedzieć przy nim, w wieży zegarowej Harry i Hermiona używają zmieniacza czasu. Nie brzmi, jak standardowy polski szpital, ale dzięki temu może być dobrą zabawą dla dzieciaków i starszych fanów Harry’ego.

LEGO Harry Potter 76398 Skrzydło szpitalne Hogwartu
Zestaw LEGO 76398 Skrzydło szpitalne Hogwartu. (fot. LEGO)

Harry w kufrze

Na koniec pozostaje ostatni z nowych setów LEGO Harry Potter – 76399 Magiczny kufer z Hogwartu. Kuferek nie jest duży – ma ok. 6 cm wysokości, 17 cm szerokości i 7 cm głębokości. To set, który ma pobudzać kreatywność dzieci i starszych fanów serii. Znajdziecie w nim naklejki, części do budowania minifigurek (w tym różne włosy i kolory skóry), meble i akcesoria z tego uniwersum.

Jak zapewnia LEGO, za pomocą tego zestawu można odegrać trzy klasyczne sceny z filmów: ceremonię przydziału, ucztę w Wielkiej Sali oraz odpoczynek w pokoju wspólnym.

LEGO Harry Potter 76399 Magiczny kufer z Hogwartu
LEGO 76399 Magiczny kufer z Hogwartu. (fot. LEGO).

Zobaczcie też nowości na 2022 rok z serii BrickHeadz.

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE