Gratis LEGO 40583 Domy świata oficjalnie ujawniony

Gratis LEGO 40583 Domy świata oficjalnie ujawniony

Na niemieckiej stronie LEGO pojawił się już oficjalnie kolejny gratis, który będzie do zdobycia od 15 stycznia.

Zestawu LEGO 40583 Domy świata 1 nie ma póki co na polskiej stronie LEGO, znaleźliśmy go jednak na niemieckiej wersji witryny Duńczyków. U nas powinien pojawić się lada moment.

Składa się on z 348 klocków i zgodnie z opisem ma być „pierwszym budynkiem z kolekcji LEGO Houses of the World”. Ten konkretny model ma prezentować architekturę budynków z krajów Ameryki Południowej.

Po zbudowaniu domek ma 12 cm wysokości, 8 cm szerokości i 10 cm głębokości. Stoi na podstawie 10×12. Ma dwa piętra „pomalowane” na jaskrawe kolory – dolne jest pomarańczowe, a górne – błękitne. Na parapetach mamy kwiaty, a na dość efektownym ganku z lampionami – figurkę psa.

fot. LEGO

Wnętrze to dwa dość proste pomieszczenia – dolne to kuchnia z jadalnią, a górne to sypialnia z telewizorem. Kilka naklejek imituje południowoamerykańskie wzory na podłogowej macie czy łóżku. Na pokrytym częściowo dachówką dachu mamy antenę satelitarną.

fot. LEGO

Trochę szkoda, że LEGO nie dorzuciło do tego zestawu jakiś minifigurek w strojach charakterystycznych dla Ameryki Południowej.

Jako gratis ten set będzie w Polsce dostępny od 15 do 25 stycznia za zakupy za minimum ok. 1100 złotych. W tym czasie do zgarnięcia będą także – LEGO 40575 Rok Królika oraz wciąż LEGO 40605 Nowy rok księżycowy – dodatek VIP.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *