Bank Gringotta oficjalnie otwarty na stronie LEGO

Bank Gringotta oficjalnie otwarty na stronie LEGO

Zarówno oryginalny design zestawu LEGO 76417 Bank Gringotta – edycja kolekcjonerska, jak jego funkcje zabawowe i duża liczba minifigurek sprawiają, że jest on wyjątkowy.

Set LEGO 76417 Bank Gringotta – edycja kolekcjonerska składa z 4803 elementów i ma 75 cm wysokości. Podzielony jest na dwa moduły – budynek banku z magicznym sklepem (36 cm wysokości, 32 cm szerokości i 25 cm głębokości) oraz podziemny skarbiec z kolejką (wysokość 39 cm).

fot. LEGO

Budynek banku jest piętrowy. Wewnątrz mamy całkiem stylowe – foyer i pomieszczenie na piętrze, w którym pracują gobliny.

W podziemiu mamy kolejkę, która porusza się po spiralnym torze, trzy skarbce (m.in. Bellatrix) i Wodospad Złodzieja.

Uwagę zwraca oczywiście smok – spiżobrzuch ukraiński, którego można przykuć łańcuchem w lochu lub umieścić na dachu banku. Na nim znajdują się miejsca na trzy minifigurki.

fot. LEGO

W zestawie jest aż 13 minifigurek: dwie Harry’ego Pottera, Rona Weasleya, Bellatrix Lestrange/Hermiony Granger, Rubeusa Hagrida, śmierciożercy, Bogroda, Gryfka, Ricberta, dwóch goblinów i dwóch strażników.

fot. LEGO

Zestaw LEGO 76417 Bank Gringotta – edycja kolekcjonerska zadebiutuje 4 września (dla klientów VIP 1 września). Cena katalogowa to 1999,99 zł.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *